קורס מקצועי בלימוד טכניקות בצבעי שמן

מנחה אריאלה גולדמן

 

צבע שמן הוא מהטכניקות הציור העתיקות. השימוש בו החל עוד מהמאה ה-15 (תקופת הרנסנס) ומאז הוא הולך ומשתכלל עד היום. בעיקר בשל היותו עמיד לפגעי הזמן, תכונותיו, גמישותו ויבושו האיטי מהווים יתרון ויכולת משחק ליוצר.  גדולי האמנים, החל מיאן ואן אייק ואמני מופת של כל הזמנים כמו קראוג'יו, רמברנדט, ולאסקז גויה ועד האימפרסיוניסטים והמודרניסטים של המאה ה-20 - כולם ביטאו את תקופתם דרך צבעי השמן. 

כיום הציור הפיגורטיבי ראליסטי החזיר לעצמו את מעמדו כערוץ ביטוי רלוונטי, מרתק ועשיר, המכיל אפשרויות הבעה מגוונות.

על מנת להבין לעומק את סוד הציור בצבע שמן יש ללמוד ולהבין את מהות פעולת הציור, תוך דגש על הביצוע ומודעות להקשרה מול השדה העכשווי.

הקורס מהווה הזדמנות יוצאת דופן ללמוד את היסודות המקצועיים של מלאכת הציור בצבע שמן.

הקורס מובנה באופן דידקטי ומאתגר, ומטרתו לפתח את אמירתו האותנטית של התלמיד. השיעור ילווה בהדגמות טכניות, כאשר עיקר הלימוד נעשה תוך התבוננות מול המציאות הנראית, דבר ההופך את פעולת הציור לכלי אמנותי רב עוצמה לבדיקה וחקירת העולם הפנימי מול העולם החיצוני –מודל דומם, טבע, יצירות מופת וצילום. אלו הם רק חלק מהאמצעים להבנה והעמקה של עשיית האמנות.  

אריאלה מורה מנוסה וציירת פעילה, רכשה את השכלתה בארה"ב אצל מיטב האמנים החשובים בארה"ב למדה ב- SEATTLE ART ACADEMY GAGE   / DIGI PEN REDMOND WASHINGTON  והציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות ברחבי ארה"ב.

 

 

הסדנה מתאימה למתחילים ומתקדמים, הרוצים ללמוד מהבסיס או/ו לשפר את המיומנות הטכנית בצבע שמן.

מספר המקומות מוגבל 

 

 

 

 
 
 
 
פיתוח שפת הציור בהנחיית האמנית חגית רובינשטיין
 
 

במסגרת הקורסים והסדנאות בסטודיו, אני פותח, "סדנת אמן אורח" עם האמנית חגית רובינשטיין. במסגרת הסדנה חגית מלווה את התלמיד/ה בפיתוח שפתו האישית, שפה המתפקדת ככלי דרכו מתקשרת האמנות מול הקהל הרחב. בתקופה בה הציור המופשט, הראליסטי –(נרטיבי)  בסגנון ההיפר ראליזם, הציור האקספרסיבי או הקונספטואלי נראים כרלוונטיים לביטוי אופני הציור כיום, התחושה אצל הצופה היא כי "כבר עשו הכל ואין עוד מה להמציא". דווקא עכשיו צו השעה הוא בפיתוח האינדיבידואליות, פיתוח השפה האישית הטבעית לנו, המעניקה חופש מכל צווי האופנה וסגנונות של תקופה כפי שהיה בעבר. הדרך לפיתוח השפה האישית אינה פשוטה וקלה כפי שזה נראה. האמן כיום חייב בלימוד מעמיק, הבנה והתפכחות. מודעות זו מאפשרת לו לעשות שימוש מושכל בסגנון בו הוא בוחר כאמצעי המשלב בין אופן לתוכן. לעיתים יש צורך בשיפור המיומנות הטכנית ולעיתים יש צורך לחדד ולהעמיק את הרעיון. כך או כך תהליך זה דורש אינטראקציה עם ההתהוות היומיומית מכל מה שנעשה בעולם האמנות העכשווי. במסגרת השיעורים נדון ונחקור סוגיות מהותיות אלו.

ניסיונה הרב של חגית מהווה הזדמנות לכם התלמידים (הוותיקים והחדשים) לקבל זווית ראיה חדשה ורעננה. יכולתה לזהות את דרכו הייחודית של התלמיד/ה כיוצר אותנטי הוא השלב הראשון בהוראה רגישה, הבנויה ממערכי שיעור ייחודיים, אשר בונה חגית עבורו וזאת על מנת שיוכל לממש את הפוטנציאל הטמון בו כרלוונטי למשמעות ואמירה ביצירתו. השיעורים משלבים חשיפה לאמנים,  ליצירות חשובות ולטקסטים פילוסופים שעיצבו את פניה של האמנות כיום. ההעמקה וההבנה דרכם מעניקה לתלמיד את אפשרויות הבחירה להבין את עצמו טוב יותר. לעיתים יהיו נושאים ספציפיים ולעיתים נושאים פתוחים. מידי פעם יקבלו התלמידים עבודות בית המאפשרות פיתוח ומחשבה.

 

 

לפרטים נוספים - ראובן 052-8656848
 
חגית רובינשטיין קורס ציור
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

סדנת מקצועית בצבעי מים (אקוארל)

 

צבעי המים היוו תמיד מדיום אנין ואינטימי המצריך רגישות גבוהה. וזאת בשל היותו מדיום של נשימה אחת, בה פעולת משיכת המכחול מטביעה את חותמה על הנייר, ללא אפשרות חרטה (בניגוד לצבעי שמן או אקריליק). לימוד יסודות הטכניקה מעניק פיתוח מודעות וריכוז, על מנת לאפשר ביטוי חופשי לשפה האישית של כל תלמיד.

הקורס מתאים למתחילים ומתקדמים כאחד, מכוון שמטרת הקורס ללמד את מקצועיות הטכניקה של צבע המים. עבור המתחילים תהיה זו  הזדמנות ללימוד בסיסי של העשייה האמנותית ולמתקדמים היא יכולה להעניק את החופש למעוף וחופש יצירה מתוך בטחון ושליטה בידיעת הטכניקה.

הקורס יבנה באופן דידקטי, מתוך כוונה ללמד שיטות עבודה שונות בצבעי מים. הלימוד יעשה תוך התבוננות במודל, דיוקן, יציאה לנוף ועבודה מול דומם.

על משתתפי הסדנה להצטייד בצבעי מים, מכחולים למים ונייר באיכות מקצועית על מנת למקסם את איכות הלימוד בקורס זה.

 

קורס רישום מקצועי בהנחיית האמנית אריאלה גודלמן

 

רישום הוא כלי עבודה בסיסי של כל אמן. כאשר האמן מבין לעומק את חוקי הפרספקטיבה, את האופן בו מתבוננים ומנתחים אובייקט מבחינת קונסטרוקציה, פרופורציות, נפחים והצללות, וכיצד מעבירים אובייקט מהמציאות אל הדף, הוא אוחז בידו את השילוב המושלם בין התבוננות- מודעת, מושכלת, מעמיקה, לבין ידע- מקיף, אוניברסאלי, מובנה.

דרך יישום השיטות הנרכשות בקורס נחשף התלמיד לרזי הרישום המקצועי. השיעור מבוסס על הבנת המבנה ותפיסת האובייקט במרחב ולא רק על העתקתו.. במהלך הקורס יושם דגש רב על הרישום כאמצעי לביטוי והבעה של היוצר, הן כדרך ביטוי והן כתפיסה מושגית לפרש את המציאות.

 במהלך הקורס יתנסו התלמידים ברישום בחומרים מגוונים ובדרכי עבודה שונות, תוך היכרות והתנסות עם מושגים בסיסיים, שכלול החשיבה היצירתית ויכולות התבוננות. הקורס ילווה בתרגילי בית, הכרת יצירות אמנות חשובות ורלוונטיות, בדיונים ובעבודה מול מודל. תהליך העבודה והתרגול השוטף הם מתכון לפיתוחה של שפה ויזואלית עשירה ומורכבת, אשר באמצעותה יוכל התלמיד להמשיך, לפתח את יכולותיו ולמצות את הכישורים שירכוש במהלך הקורס.

השיעורים יהיו בנויים באופן דידקטי ומובנה, מהקל לקשה, יחד עם זאת ההנחיה תהיה אישית ומותאמת לרמתו של התלמיד. לכן סדנה זו מתאימה מאוד למתחילים ומתקדמים כאחד.

הנושאים בהם יעסוק הקורס : מבנה, נפח, תלת מימד הקצרה-פרספקטיבה, אנטומיה/ תנועה וטקסטורות של חומר (זכוכית בד נחושת וכו')

.

השיעורים ילמדו באופן דידקטי ומובנה, בהנחיה אישית המותאמת לרמתו של התלמיד (מתאים למתחילים ומתקדמים כאחד). שיעורי רישום אלו מהווים אתגר והזדמנות ללמוד לעומק את מהותו וכוחו של הרישום, ככלי ביטוי של רגש ורעיון העומד בזכות עצמו.