סיור גלריות לדרום ת"א  ביום שישי  ה- 27/1/2017

מנחה – ראובן תשרי

הסיור הקרוב יתקיים באזור דרום ת"א באזור התעשייה של בעלי המלאכה. באזור זה הצטברו בשנים האחרונות גלריות מסחריות וגלריות שיתופיות ללא מטרות רווח. דבר הנותן לנו הזדמנת להיחשף למגוון הרחב של יוצרים ויצירות באמנות העכשווית. נפתח את הסיור בגלריה ,בנימין"  (גלריה שיתופית ללא מטרות רווח) בתערוכתה של דינה לוי (חשוב לי לציין כי התערוכה תפתח ערב קודם ביום חמישי ה-26/1 ) דינה תיפגש אתנו בגלריה ותדבר על  העבודות והתערוכה שלה. עבודותיה עשויות בצבעוניות חזקה ובאסתטיקה מרהיבה, אך במבט מעמיק יותר מתגלים הסדקים והפגמים של חרדה כרונית המעפעפים בבסיס היופי התמים המלווים בתחושת איום מתמיד. עבודותיה נשענות על מוטיב היחיד בתוך הקבוצה אשר באים לידי ביטוי בטקסים ,פעולות ריטואליות ומשחקי ספורט .

C:UsersראובןDesktopסיור מעגן מיכאל 27לינוארp350990438-4.jpg

משם נמשיך לגלריה RAW ART המציגה תערוכה חדשה ששמה  "המשכיות " של איווה כפרי עבודותיה של כפרי הן מיצבי ציור גדולי ממדים שיוצרות קומפוזיציות מרחביות באמצעות מחוות של ציור וקולאז' , עבודותיה עשויות במדבקות טפיט, מסקינגטייפ, צבעי אקריליק, תצלומים מודפסים על שקפים, צבעי ספריי ניירות ומצעי פרספקס. התערוכה מתמצתת תובנות מהצבות הציור שלה מהתערוכות הקודמות  (2013- תערוכת יחיד בגלריה raw art   וב-2014 תערוכת יחיד במוזיאון ת"א) עבודותיה עוסקות בעיקר  בתנועה ובמרחב אליו מוזמן הצופה .

C:UsersראובןDesktopסיור מעגן מיכאל 27לינואראיוה כפרי תמונה.jpg   

משם נמשיך לגלריה שיתופית אחרת "חנינא " אשר גם היא פועלת ללא מטרות רווח והפעם מציגה תערוכה שאוצר אותה  יונתן הירשפלד ששמה  "פשיטה" .התערוכה נשענת על מחקר של הירשפלד סביב דימוי "העור ופשיטת העור" בעבודותיהם של מיכלאנג'לו ,טיציאן, טייפלו העור מסומל כדימוי חומרי המכיל את הרוח מחקרו ממשיך עד לאמנים הקרובים לנו כיום כגון: יצחק ליבנה ומיכל נאמן אשר גם הם עוסקים בעור כמקבילה  לפני השטח של הציור. התערוכה מציעה מבט על החברה הישראלית כגלקסיה העוסקת בגופניות ופציעה .

C:UsersראובןDesktopסיור מעגן מיכאל 27לינוארחנינא תמונה.jpg  

נסיים בגלריה רוזנפלד המציגה שתי תערוכות יחיד הראשונה של שירי וגנר.

וגנר מחברת שכבות ומסכים של חומרים יום יומיים לכדי דימויים של נופים וסצנות דרמטיות של בריאה והרס. הדימויים מתפקדים כמטענים חסרי היררכיה.  ציורי תפאורה לצד ציורים המתיימרים לאמנות ,עבודה ברישום פחם לצד מערכי בדים המונחים על רצפת הסטודיו או תפאורות עשויות חומרים מתכלים. מלאכת השחזור של וגנר דוחסת שאלות ציוריות של חלל, קומפוזיציה וקנה מידה לכדי מניפת דימויים מוכרים. השוזרים יחדיו חלל ממשי ופיקטיבי בו אמת ואשליה מתקיימים לסירוגין. לצידה בחלל אחר מציג גיא און – עבודות צילום העוסקות בצורות גופניות ובהיברידים אנושיים. העבודות הן צילומים מטופלים המוצגים כאובייקטים פיסוליים. הקומפוזיציות הנרטיביות מקנות ערכים של אסתטיקה ופטישיזם המטעינות את העבודה בפוטנציאל חדש.

C:UsersראובןDesktopסיור מעגן מיכאל 27לינוארשירלי וגנר תמונה.jpg  

סיום משוער : 13:00

 

הסיור פתוח לכל מי שאוהב אמנות כך שניתן לצרף חברים ומכרים. 

מס' המשתתפים מוגבל לכן יש כבר להירשם מראש בטל' אצל ניבה -0522578266
שימו לב : ההרשמה מותנת בתשלום מראש בצ'ק או אשראי עלות המפגש 120 ש"ח
 
 

בברכה ראובן תשרי