סיור למוזיאון ת"א

ביום שישי – 3/8

מנחה ראובן תשרי

בימים אילו מציג מוזיאון ת"א מגוון תערוכות מרתקות שאסור להפסיד, אפתח את הסיור בתערוכה "גוף עבודה " של אברהם אופק (1935-1990) בתערוכה נחשפות יצירתו של אברהם אופק, שהן מן המורכבות, העשירות והחידתיות שידעה האמנות בישראל, התערוכה מציגה מבט רטרוספקטיבי בדגש על התחומים והמדיות השונות בהם נגע. בלב התערוכה מוצגים רישומיו שנוצרו בדיאלוג נמשך עם המיצג המפורסם של יוזף בויס. אופק מוצג כאמן פעולה המתחקה אחר חידת היצירה ומקומו של היוצר, הנוגע ברפלקסיביות של מעשה האמנות והחיים כאחד.

מבט על התערוכה

נמשיך לתערוכה משותפת של תמר הרפז ואסף חזן  "פחדתי להירדם עוד" התערוכה בוחנת את האפשרות לייצר קול בתנאי ואקום. התנאים מייצגים מצבים נפשיים הקשורים באובדן הבית דרך סביבה פיסולית שבה גבולות המרחב נזילים ומופרים. בעבודה מועברים גלי קול דרך עצמים שכמו צפים בחלל. כאשר פוגעים גלי הקול באובייקט, הם גורמים לו לנוע ברטט בלתי נראה לעין, וכך הופך האובייקט למעין קופסה שחורה המכילה זיכרון המצריך פיענוח.

מבט על התערוכה

לאחר מיכן נבקר בתערוכה של רוני פורת זוכת פרס לצלם ישראלי צעיר על שם: לורן ומיטשל פרסר בתערוכה מוצגות עבודות חדשות בטכניקה של קולאז' צילומי, העוסקות בהשפעה של אירועים מן העבר על ההווה הקולקטיבי ועל ההווה האישי של האמנית. רוב התצלומים בתערוכה מבוססים על מקורות חזותיים קיימים וחומרים ארכיוניים. עבודותיה של פורת טעונות בהיבטים פסיכולוגיים ומגדריים, ומתייחסות למושגים כמו מקור, התערבות, שעתוק והפצה.

ונסיים בתערוכה החדשה של זוכה פרס ע"ש חיים שייף לציור פיגורטיבי ראליסטי של מתן בן כנען (יליד 1980) מתן משלב בציוריובין שפה פיגורטיבית ותפיסות קלאסיות ובין עכשוויות, ושומר על הקשרים חוצי גבולות גם כשהוא עוסק בנוף ובאור המקומי, הנושאים המקראיים משמשים לו מניע לבניית סיטואציות שבשל הריחוק מהמיתוס הבימוי והאינטרפרטציה האישית נעשות טעונות, בן כנען ממקם את המיתוסים במציאות הבנאלית תוך שהוא מפרק אותם מייצוגיהם ההרואיים ומנוסטלגיה.


 שמן על בד  


נפגשים בשעה10:00 בכניסה של שד' שאול המלך 27 (הכניסה הישנה )

הרשמה מראש בטל' - 0528656848

 
 

סיור אמנות לברלין

7  -11  לאוקטובר

מנחה - איתן בן משה ואמן אורח אולף קונמן

ברלין היא אחד מהמוקדים המרכזיים כיום בסצינת האמנות הבינלאומית, יחד עם ניו יורק ולונדון. היא מציעה מגוון מרתק ועשיר של אמנות בחללי תצוגה הפרוסים על פני כל העיר. רק בברלין כ-250 מוזיאונים, חלקם הגדול מוקדש לאמנות עכשווית, מודרנית ועתיקה. העיר מרושתת בגלריות אמנות אשר קמות ונסגרות. רוב הגלריות המבוססות מרוכזות ברובע המיטה (Mitte) בו נשהה. ברלין היא עיר אמנות במלוא מובן המילה ולא רק בחללי האמנות הממוסדים. לאורך הסיור שלנו נחשף לאמנות רחוב, ציורי גרפיטי, פסלי רחוב, אנדרטאות, ואדריכלות שגם להם נקדיש זמן.

כאמנים אינדיבידואלים המנחים את סיור האמנות, חשוב לציין כי אנו פועלים בשדה האמנות וערים לשיח העדכני המשתנה ללא הרף. חשוב שנציין כי לא מדובר בסיור תיירותי רגיל בנושא אמנות, הדיון והשיח הם דרך המבט האותנטי והפילוסופי של כל אחד מאתנו. נכיר ונשוחח עם אמנים ישראלים וגרמנים שיחשפו בפנינו את כור ההיתוך של הזירה העכשווית והסביבה בה היא מתקיימת. ללא ספק מדובר בחוויה ייחודית שלא תשכח.

לקראת הסיור ישלח פירוט התוכנית היומית. עד אוקטובר אנו עמלים על תכנון סיור מלא ומעניין ככל האפשר. באופן עקרוני נחלק את זמן השהות שלנו בברלין בין ביקור במוזיאונים, המציגים את מיטב האמנות והאמנים החשובים כיום, לבין סיור בגלריות המובילות באזור המיטה (Mitte) ובאזורים נוספים בברלין, המציגות את מיטב האמנות העכשווית. נראה יוצרים הפועלים במדיומים מגוונים של אמנות פלסטית כגון: מיצב, צילום, וידיאו, ציור, פיסול, הדפס, מיצג ועוד. נקדיש יום שלם לביקור באטליות (סטודיו) של אמנים ישראלים צעירים הפועלים כיום בברלין. נראה מקרוב את תהליך היצירה, מרגע לידת הרעיון עד יצירת העבודה וללא נימוסי פוליטיקלי קורקט. נשוחח איתם על עולם האמנות כפי שהוא משתקף דרך עיניהם, נראה כיצד התשוקות, הדילמות, הכישלונות והניצחונות הם חלק מעצם היותם אמנים. דרכם נציץ על החצר האחורית של זירת האמנות בברלין ובכלל.  

את הסיור ינחה האמן איתן בן משה ואליו יצטרף בברלין אמן אורח אולף קונמן  שניהם מהיוצרים המעניינים הפועלים בברלין וגם בארץ. אולף צייר ישראלי גרמני זוכה פרס מוזיאון ת"א לשנת 2008 ונכלל בקטלוג  "ה100 ציירים הטובים של מחר" -איתן הציג במוזיאונים ובגלריות המובילות בסצינה הישראלית, בין היתר הציג באירופה בלונדון וגרמניה, ב- 2007 זכה בפרס לאמן צעיר של משרד החינוך וב2012 זכה בפרס שרת התרבות לאמנות פלסטית. איתן מרצה מוערך בבצלאל ובשנקר ופועל כיום על ציר ברלין ת"א.  איתן מציג בישראל ובאירופה איתן יוצר בסטודיו בדרום ת"א ובשכונת קרוייצברג בברלין.

cid:784170715@02072013-0B99ארגון הטיסות והמלונות ע"י גנים טורס בע"מ באמצעות הסוכנת המנוסה והמקצועית חנה המבורגר אשר תעמוד לרשותכם בכל בעיה הקשורה לנושאים שבטיפולה

עלות הטיול במחירו החדש –1450 יורו בלבד

מה כוללת החבילה :

*כרטיס טיסה ישראייר ישיר לברלין ( 7/10/18  -11/10/18 )

* 4 לילות במלון 4 כוכבים מרכזי בחדר זוגי כולל ארוחת בוקר (חדר יחיד יהיה בתוספת 334 יורו )

*העברות במיניבוס משדה התעופה למלון ובחזרה ביום האחרון

*עלויות כניסה למוזיאונים בהם נבקר

*עלויות ההדרכה 3 ימים (8-9-10 באוקטובר )

המחיר אינו כולל:

*ביטוח בריאות וכבודה

*ארוחות צהרים וערב (אותם נקיים באופן חופשי במסעדות בעיר)

שימו לב :הסיור ילווה עם אוזניות שמע אישיות על מנת שתרגישו חופשיים לסייר באופן חופשי ויחד עם זאת להיות קשובים לשיח ולתכני הסיור.

המעוניינים מתבקשים להירשם בהקדם מכיוון שמספר המשתתפים מוגבל.                                 הסיור מתאים לכל מי שסקרן ואוהב אמנות.

ההרשמה תתבצע מול חנה המבורגר ממשרד גנים טורס הוד השרון  בטל'- 052-4424343

לפרטים נוספים ניתן לדבר עם איתן בן משה – 052-4299432     

מראה באחת הגלריות בברלין תערוכה של גררד ריכטר מהציירים הגרמנים החשובים .


תוצאת תמונה עבור ‪gerhard richter‬‏