על הסטודיו

הסטודיו של ראובן תשרי מהווה מקום בו עולם האמנות הופך לנגיש ומהנה. הסטודיו מהווה מקום בו לימוד הציור / רישום נותן הזדמנות שווה גם לאילו שלא באו עם רקע וניסיון קודם בציור. מהניסיון הרב שנים בהוראת אמנות ראובן בשיטה הבנויה על גישה  אינדיבידואלית  ויחס אישי המותאם לרמתו  של התלמיד .עיקר ההוראה הינו עידוד והכוונה לגעת באישי והאותנטי תוך מודעות והכרה בו כבר בשלבים הראשונים של הלימוד

שיעורי הציור בסטודיו מעניקים לתלמיד  בסיס וידע אשר איתו יכול התלמיד לצאת לשפתו האישית והחופשית  ידע זה מצטבר תוך חיזוק היסודות  שהסטודיו מציע  בסדנאות ובקורסים השונים כגון:

 

רישום אקדמי ורישום חופשי

לימוד הרישום מהווה בסיס על מנת לאפשר להפוך רעיון מופשט לצורה קונקרטית כדרך להבעת רגשות ולפרש את המציאות בעיני היוצר אותה  וע"י בכך להפיח  חיים בחוויית  היצירה אצל הצופה. החשיפה לחומרים השונים וטכניקות העבודה בשילוב  לימוד נושאים כמו  אנטומיה , תנועה, חלל, מרחב, קומפוזיציה, נפח ,פרספקטיבה, אור וצל, כל אילו ועוד מהווים מתכון לפיצוח שפה ויזואלית עשירה ומורכבת אשר בעזרת יוכל התלמיד למצות את כישוריו ויכולותיו.

 

קורס צבעי שמן

מקנה לתלמיד הזדמנות יוצאת דופן ללמוד את יסודות המקצוע של מלאכת הצייר ברמה הכי גבוה. השיעור מבוסס על מערכי שיעורים דידקטיים בהנחיה אישית . השיעור משלב פרקטיקה מעשית עם חשיפה לסוגיות תאורתיות בתולדות האמנות וע"י כך מהווים מודעות גבוה לשפת הציור.

 

קורס צבעי מים (אקווארל) מקצועי

סדנת צבעי מים מקצועית זו מעניקה הזדמנות להכיר בכוחה של טכניקה ייחודית המשלבת הנאה ומשמעות טכניקה בה האנינות והאינטימיות  מהווים כוח ביטויי קסום המשלב פיתוח מודעות ריכוז ושליטה עם מקריות חד פעמית.

פיתוח שפה

הדרך לפיתוח השפה האישית אינה פשוטה וקלה כפי שזה נראה. האמן כיום חייב בלימוד מעמיק, הבנה והתפכחות. מודעות זו מאפשרת לו לעשות שימוש מושכל בסגנון בו הוא בוחר כאמצעי המשלב בין אופן לתוכן. לעיתים יש צורך בשיפור המיומנות הטכנית ולעיתים יש צורך לחדד ולהעמיק את הרעיון. כך או כך תהליך זה דורש אינטראקציה עם ההתהוות היומיומית מכל מה שנעשה בעולם האמנות העכשווי. במסגרת השיעורים נדון ונחקור סוגיות מהותיות אלו.

כיתת אמן

הקורס שם דגש על היחס בין עבודה לחשיבה. מנקודת הפתיחה של התהליך האמנותי ועד סופו ישנן דרכים רבות לשאלה כיצד העבודה תיראה,? כישרון האמן אינו מתבטא אך ורק בתוצאה אמנותית מבריקה אלא גם ביכולות שלו לסלול לעצמו דרכי עבודה ייחודיות ולפתח שיטות עבודה משלו. מטרת הסדנה היא בירור תכנים ושאלות הקשורים לשפת האמנות, הבנת האופן שבו נוצר היגד אמנותי מתוך החומרים והמדיומים השונים. כיצד נקבעת עמדה עקרונית של אמן? באיזה שלב ואיך בדיוק מתנסחת טקטיקה לפיה פועלים? האם העמדה כלפי מעשה האמנות מכתיבה את התוצר או להיפך ? האם נקודת המוצא היא חברתית, רגשית או אקספרסיבית או שהיא נובעת מעמדה מושכלת כלפי בעיה תיאורטית בוערת? כמובן שהתשובות לשאלות אלו מגוונות וההיגיון שלהן מקיים קשר ישיר עם המארג המורכב של מעשה האמנות לאורך ההיסטוריה. נראה ששאלות אלו מקבלות משנה תוקף בעידן בו הציווי היחידי הוא להימנע מציווים כלשהם. בשיעורים נעמוד על טיבה של העמדה המהותית כלפי מעשה האמנות.

סיור מוזיאונים וגלריות לאומנות

 

עולם האמנות המשתנה ללא הרף מאלץ אותנו להכיר בעובדה כי פתיחות לשינויים וסקרנות לחדש והלא מוכר מהווה מפתח לחוויה של האמנות העכשווית .טשטוש הטריטוריות בין שפת העצוב התיאטרון והקולנוע . ומושגים כמו מרחב ציבורי, סטטיסטיקות ותופעות חברתיות הפכו למושא ונרטיב באמנות העכשווית .בה מוזמן הצופה לפרש ולחוות על פי הבנתו וידיעתו . סיורים מונחים ומודרכים מהווים מתווכים להבנה והעשרת החוויה של האמנות כיום.

סדנת ציור לילדים בהנחיית מדריכת אמנות

 

סדנה זו מיועדת לילדים במגוון הגילאים הסדנה אינה מסתכמת ב"חוג ציור" כי אם לתת לילדינו הבנה עמוקה ולגיטימציה לחופש אמתי .אמון והקשבה לקול הפנימי והייחודי הוא  זה שיהפוך את ילדינו לאנשים שידעו לתת משמעות ואהבה לעשיה בה יבחרו .במסגרת הסדנה ילמדו טכניקות עבודה בצבע וברישום דרך עבודותיהם של אמני מופת ,זרמים וסגנונות בתולדות האמנות . השיעורים ילמדו בקבוצות קטנות יחס אישי ואווירה מקצועית ונעימה.


 

 

 

לימוד מהותי זה מיצר את ההבנה והאחריות שמהווים חלק בלתי נפרד  ליצירה חופשי וביטוי מקסימלי . כאמן הפועל בשדה ברור לי כי תהליך התהוותה של האמנות משליכה על ההוראה שלה לכן התעדכנות אינסופית בהרצאות , סיורי גלריות ומוזיאונים, ביקורי סטודיו הזמנת אוצרים מבקרי אמנות ואמנים הינו חלק משמעותי ברלוונטיות של ההוראה .רבים מגיעים לסטודיו לפתח תחביב ומגלים משמעות ועומקים חדשים בתוך עצמם.