כיתת אמן תשע"ח

ראובן תשרי מארח את האמן אסד עזי

21 בנובמבר עד 21 באוגוסט

הסדנה "כיתת אמן" מהווה הזדמנות לימודית יוצאת דופן, למתקדמים ומתחילים, להבין לעומקן של הסוגיות והתפיסות הפילוסופיות אשר מעצבות את זהותה של האמנות העכשווית,. הקורס שם דגש על היחס בין עבודה לחשיבה. מנקודת הפתיחה של התהליך האמנותי ועד סופו ישנן דרכים רבות לשאלה כיצד העבודה תיראה,? כישרון האמן אינו מתבטא אך ורק בתוצאה אמנותית מבריקה אלא גם ביכולות שלו לסלול לעצמו דרכי עבודה ייחודיות ולפתח שיטות עבודה משלו.

במסגרת הסדנה "כיתת אמן" לשנת הלימודים החדשה תשע"ח אני מארח גם השנה את האמן אסד עזי.  עזי הוא מהאמנים הוותיקים והחשובים שעיצבו את פניה של האמנות הישראלית, לא רק ביצירותיו שהפכו לסמן מיתולוגי באמנות הישראלית, אלא גם בשל דורות חדשים של אמנים שחונכו על ידיו ואלו פועלים כיום כאמנים עצמאיים בפנתיאון של האמנות הישראלית.

פלטפורמה ייחודית זו של כיתת אמן בסטודיו שלי נותנת לכם התלמידים הזדמנות להיחשף להוראת אמנות ללא פשרות, מבכירי סגל מורים של האקדמיות בארץ.

הסדנה תתקיים אחת לחודש ותהיה בנויה בעיקר מביקורת עבודות , דיון, ניתוח ומשוב על עבודת התלמיד (על נושאים שיינתנו מראש באופן מובנה) וע"י כך להקנות לו דרכי חשיבה המשלבות בין רעיון לביצוע, ההזדמנות בה נחשף התלמיד לתפיסות חשיבה משני אמנים מרחיבה את אפשרויות החשיבה לרוחבה ולעומקה.

חשוב לציין כי הסדנה מצריכה מהמשתתף משמעת עבודה עצמית ויכולת לקבל/לעמוד מול ביקורת תוך מטרה להתקדם כיוצר עצמאי. עליו ליצור עבודה חופשית תוך התייחסות לנושא שיינתן כעבודת בית, המפגשים בסטודיו יהוו במה לדיון ומשוב על העבודות והקשרם לשדה המקצועי בארץ ובעולם.

מטרת הסדנה היא בירור תכנים ושאלות הקשורים לשפת האמנות, הבנת האופן שבו נוצר היגד אמנותי מתוך החומרים והמדיומים השונים. כיצד נקבעת עמדה עקרונית של אמן? באיזה שלב ואיך בדיוק מתנסחת טקטיקה לפיה פועלים? האם העמדה כלפי מעשה האמנות מכתיבה את התוצר או להיפך ? האם נקודת המוצא היא חברתית, רגשית או אקספרסיבית או שהיא נובעת מעמדה מושכלת כלפי בעיה תיאורטית בוערת? כמובן שהתשובות לשאלות אלו מגוונות וההיגיון שלהן מקיים קשר ישיר עם המארג המורכב של מעשה האמנות לאורך ההיסטוריה. נראה ששאלות אלו מקבלות משנה תוקף בעידן בו הציווי היחידי הוא להימנע מציווים כלשהם. בשיעורים נעמוד על טיבה של העמדה המהותית כלפי מעשה האמנות.  

השיעורים יתקיימו מידי יום שלישי בין השעות 10:00-13:00 אחת לחודש בתאריכים הבאים :

21/11  19/12  23/1/2018  20/2 20/3  24/4  22/5  19/6  24/7  21/8

שימו לב :

מספר המשתתפים מוגבל לכן יש להקדים ולהירשם על מנת להבטיח את מקומכן/ם

 

C:UsersראובןAppDataLocalMicrosoftWindowsINetCacheContent.Word3208888190.jpg