סיור גלריות בדרום ת"א 22/12

מנחה ראובן תשרי

הסיור הקרוב יערך באזור קריית בעלי המלאכה המצטייר כיום כמתחם דינמי המשתנה כל הזמן. לצד בתי מלאכה ,נגריות ,בתי דפוס, רפדים ומוסכים שוכרים אמנים רבים אטליות (סטודיויים) ובשל השכירות הנמוכה רבים מהגלריות המובילות עברו למתחם זה ללא ספק האזור הפך להיות ה"סוהו" של תל אביב. נפתח את הסיור בגלריה מינוס אחת (רח' שוקן 18- נפגשים בכתובת זו ) המציג אוסף מהעבודות של עמוס שוקן המציג תערוכה " אותו דבר אבל אחר" בקטלוג כותב שוקן "תמיד הרגשתי שסדרתיות או צירוף של כמה עבודות שנוצרו בסמוך זו לזו עוזרים לי להבין את הפרויקט של האמן. ויחד עם זאת אני תוהה לפעמים אם אני לא מפסיד משהו בכך שאני מתבונן רק בעבודה אחת כשלעצמה. ובכל זאת בסדרה יש משהו חזק שכמעט תמיד עובד ולא תמיד ניתן להסביר מדוע, אולי בשל יחסי דומות-שונות בתוך הסדרה, הריבוי מאפשר בכל פעם סידור-וסידור חדש התנועה ןהמשחקיות שעל הציר הזהה-דומה-נבדל הן חוט המקשר של העבודות בתערוכה.

 

יצחק ליבנה שמן על בד מתוך התערוכה

נמשיך משם לגלריה רוזנפלד – הגלריה מציגה תערוכה של בועז ארד -אמן בכיר בסצינה הישראלית מאז שנות ה80, ארד הוא אמן ורסטילי היוצר בצילום, ציור ,מיצב ופיסול התערוכה ברוזנפלד מציגה עבודות פיסול מהשנים האחרונות כאשר העיקרון המנחה את ארד הוא העדר מחויבות למכניזם מושגי או רגשי. לטענתו מהרגע שתם עידן האותנטיות אפשר להשתחרר מכבלי הסגנון ולאמץ את ההיגיון הפנימי של העבודה.

מתוך התערוכה של בועז ארד

 

משם נמשיך לגלריה בנימין (גלריה שיתופית ללא מטרות רווח ) המציגה את האמנית שרית אכטנברג –"מהלכות שנים " הזקנה נתפסת כתופעה חברתית שיש להוקיע ושאת סממניה החיצוניים יש להעלים, לעומת זאת קיימת תפיסה הרואה בזקנה שלב התפתחות טבעי ולגיטימי המעיד על עושר חייו של האדם ניסיונו וחוכמתו , העבודות בתערוכה הנוכחית מבקשות להציג תפיסות אסתטיות אחרות של הזקנה הטמונים בה חיוניות ועוצמה. האמנית תהיה נוכחת ביום הגעתנו תדבר על העבודות ותציג את תהליכי העבודה ותענה על שאלות.

 

עבודתה של שרית אכטנברג מהתערוכה בגלריה בנימין

 

ונסיים בגלריה RAW ART המציגה את האמן ג'יימס אונסוורת (יליד 1979 ליברפול ) אונסוורת מציג סצנות קאקפוניות המשלבות אלמנטים מתרבות חזותית עממית הקשורים בעיקר לצרכנות קפיטליזם, גוף, מיניות, ומוות. כמו גם לתת תרבות כגון קומיקס, קריקטורה, ג'אנק פוד, ופורנוגרפיה. בתערוכה הנוכחית מיג האמן שתי סדרות של עבודות האחת סדרה של קולאז'ים המבוססת על צילומים שצולמו מיתוך מגזינים הומוסקסואלים ארוטיים לגברים כבדים כאשר אותם הוא מעטר בפרחים דמוניים/דקורטיביים והסדרה השניה היא רישומי גרוטסקה על נייר המבוססים על אותן תמונות ממגזינים אשק מרחיבה את זיקתם לזירות אחרות של תרבות ויזואלית -פופ

עבודה של ג'יימס אונסוורת מהתערוכה ב RAW ART

שימו לב :

נפגשים בשעה 10:00- הגלריה מינוס אחת ברח' שוקן 18

עלות הסיור 100 ₪ לאדם

זמן סיום משוער -13:00

ניתן לצרף חברים ומכרים שאוהבים אמנות

אין צורך בהרשמה מראש