סיור מס' 2 למוזיאון ת"א ביום שישי – 15/2

מנחה ראובן תשרי

. נפתח בתערוכה המדוברת של הירושי סוגימוטו (יליד טוקיו 1948) אחד האמנים החשובים והמרתקים בתחום הצילום, סוגימוטו מציג לראשונה בארץ התערוכה מציגה 34 תצלומים גדולי ממדים בשחור ולבן העוסקות בנושאים כמו תיאטראות , דיוקנאות ,אדריכלות נופי ים ועוד בעידן של בו יש שפע של דימויים דיגיטליים המציפים את התודעה , סוגימוטו מציע קצב ופרשנות אחרת לדימוי המצולם תמלומיו אינם מנסים להגדיר את העולם אלא לחשוף אותו באמצעות התבוננות סבלנית ומאומצת, אנו מוזמנים להתבונן ולחקור את המרחב המטפורי בו הייצוג החזותי בודק את הזמן, זיכרון, חלום ומחשבה.

 

 

נמשיך לתערוכה קוד נגד קוד המציגה 9 אמנים אשר מנסחים עבור עצמם כללים פשוטים וברורים הנוגעים בתכונות המדיום בו הם יוצרים, אשר מתגלים בסופו כמבוך שממנו ירצו לצאת, כללים אילו מצד אחד מגבילים את מבעם וצרים את עבודתם אך יחד עם זאת חוקיות זו משחררת אותם מהכתב האישי מהקיבעון והמוסכמה.

האמנים המשתתפים: אסף אלקלעי, יסמין דייויס, יואב וינפלד, צח חכמון, הדס חסיד, יונתן צופי, רונית ציתרי, גבי קלזמר, אפרת קליפשטין.

נמשיך לתערוכת היחיד הראשונה לאמן -גיל יפמן "קיבוץ בוכנוולד " התערוכה היא פרי שיתוף פעולה עם האמן דב אור־נר ועם קולקטיב קוצ׳ינטה. התערוכה חוזרת לפרשה היסטורית קצרה, בין סוף מלחמת העולם השנייה עד לשנים הראשונות של מדינת ישראל, ודרכה מתמודדת עם הסדק שנפער בין ״שואה״ ל״תקומה״, מציפה טראומות קולקטיביות ואיתן הצעות לאיחוי. דרך מוטיב של טבע מתורבת נוצר אתר מדומיין, פנטסטי, קווירי, מיסטי שהוא -״קיבוץ בוכנוולד״.

ונסיים בתערוכה "גולםבוק" של הפסל יצחק גולומבק זוכה פרס רפופורט לאמן ישראלי בכיר 2017 , התערוכה כוללת עבודות משנות ה80 ועד היום הפיסול של גולומבק מציג קול ייחודי עבודותיו משדרות פיסול אישי וגופני אנטי הרואי נמוך חומרים וחשוף העשויים קליפות דיקט דק אשר הדימויים האניגמטיים סימבוליים תפחו לממדי ענק העבודות האחרונות עוסקות בזקנה ובגוף רופס ומעידים על היחס המורכב כלפי אובדנו.

 

נפגשים בשעה 10:00 בכניסה למוזיאון (דרך הקאמרי )

עלות הסיור לאדם לא כולל דמי כניסה 100 ₪

שימו לב הפעם ההרשמה טלפונית מראש .

סיום משוער 13:00

הסיור פתוח לכל מי שסקרן ואוהב אמנות ניתן לצרף מכרים וחברים

 

ראובן- טל' 052-8656848