קורס רישום - 12 מפגשים

החל מה- 18/3

הרישום מהווה כלי בסיסי וחשוב לבריאת היצירה, דרכו ניתן לבטא מחשבה, אמירה מסר או כל רעיון מופשט כזה או אחר. מטרת הסדנא להביא לידי מודעות כי בכוחה של המדיה "רישום" לעמוד כשפה עצמאית אשר בונה הגיד אמנותי.

נבדוק כיצד נקבעת עמדה עקרונית של היוצר, באיזה שלב ואיך בדיוק מתנסחת טקטיקת פעולה? האם העמדה כלפי מעשה האמנות מכתיבה את התוצר או להיפך? מה ההבדל בין נקודת מוצא רגשית - אקספרסיבית לזו המושכלת? הסדנה תהווה פלטפורמה לבדוק שאלות אלו כתפיסות של מעשה האמנות העכשווית.

במהלך הקורס נתנסה בטכניקות עבודה חדשות, תוך הכרות עם החומרים השונים כגון: גרפיט, פחם, פסטלים,מעפרונות סנגווין ועוד. לרוב השיעורים יתבססו על עבודה בפורמטים גדולים של גיליון – 100x70 ס"מ לפחות. נלמד כיצד לגייס את הטכניקה לטובת המטרה (עמדת היוצר ).

שיעורי רישום אלו יהוו אתגר והזדמנות ללמוד לעומק את כוחו של הרישום ככלי ביטוי של רעיון ורגש, מבנה וצורה. השיעורים יבנו שלב אחר שלב, תוך התמודדות מול נושאים מגוונים, ובהנחיה מובנת ויחס אישי לרמתו של התלמיד/ה. נעבוד על פיתוח הדמיון ממחשבה אמורפית לצורה קונקרטית. נעבוד מתוך זיכרון ומתוך התבוננות במודלים, ניצור בהשראת טקסט, צילום, יצירת אמנות ועוד. נפתח מודעות לאמירה אישית לצד פיתוח השפה האישית.

וילייאם קנטבריג' רישום על נייר 200x150 ס"מ

השיעורים יתקיימו בימי שני בערב – 18:00-21:00

מספר המקומות מוגבל

להרשמה - ראובן 052-8656848