קורס קיץ

"ציור בסגנון חופשי" / בצבעי שמן ואקריליק  

5-שיעורים כיצד לצייר ללא מעצורים

2/7-30/7

האמנות המודרנית הביאה איתה את הבשורה הגדולה: שפה אישית.

ייחודיות המודרניזם היא האינדיווידואליות. כל אמן יצר בידול בסגנונו ושפתו האמנותית, עד כי סגנון או צבע מסוים היו מזוהים עם שמו. מגוון סגנונות הציור נוצרו כצורך של ביטוי ולעיתים בדיקת גבולות של שפת האמנות עצמה.

את הקורס הבא אני מקדיש ללימוד פיתוח שפה אישית בסגנון חופשי.

מטרת הקורס - פיתוח המודעות לאיכות והבנה בכוח היצירה מתוך עצמה.

במהלך הקורס נעסוק בשלוש השפות של האמנות המודרנית:

 

 

במסגרת השיעורים נתייחס לאמני מופת (מאסטרים) חשובים אשר היוו השראה לדורות הבאים ועיצבו את התפיסה של האמנות עד היום. נלמד כיצד לארוג את היחסים בין רעיון צורה וחומר ליחידה שלמה שהיא היצירה. אמן השולט בשפה ידע לתת דרור לנפשו, לתחושותיו ולדמיונו כפי שרב אמן יודע לעשות. נלמד כיצד לזהות איכות וכיצד לרתום צורה ושפה לרעיון. צייר מקצועי מבין כי מודעות לאיכות מייצרת איכות ושפה היא רעיון.

השיעורים מתאימים לכל מי שרוצה לחוות ביטוי מחוץ למסגרות המובן מאליו. במסגרת השיעורים בקורס, התת מודע והאינטואיטיבי יהוו מקור להשראה. נלמד כיצד לגשת לבאר הדימויים הפנימיים ולהפכם למוטיב וסימן ביצירה. השיעורים יהיו מבוססים על הכנות בבית כגון סקיצות, כתיבה, צילום ואיסוף חומרים כמקור השראה לעבודה בסטודיו, השיעורים יהיו בנויים על לימוד מתוך עבודה בפורמטים גדולים וקטנים.

במסגרת השיעורים יתנסו התלמידים במספר נושאים: אנטומיה, נוף, דיוקן, אובייקטים במרחב וכו'. הקורס מתאים לכל מי שהתנסה בעבר בצבעי אקריליק או צבעי שמן ומעוניין ללמוד שיטות עבודה מאתגרות החורגות מ"הציור התיקני". השיעורים ילוו בהרצאות, קריאת מאמרים וניתוח עבודות של יוצרים, על מנת להגיע להבנה מעמיקה.

 

סיסלי בראון  (CECILY BROWN)– שמן על בד -250X300   ס"מ

 

השיעורים יתקיימו מידי יום שלישי 10:00-13:30

סה"כ –5מפגשים

כתובת הסטודיו :ברח' הסדנא 7 קומה א' ברעננה