סיור מוזיאונים לצפון 26/5

מוזיאון חיפה ומוזיאון עין חרוד

ביום ראשון ה 26/5 אקיים סיור אמנות מודרך למוזיאונים עין חרוד ומוזיאון חיפה. הסיור ילווה במיניבוס צמוד במסגרת הסיור נבקר באשכול תערוכות מגוון ועשיר אשר משלב בין לימוד להנאה צרופה. נפתח בתערוכה "ארבעה עשר כיוונים לרוח : דיוקן המשכן" התערוכה מוצגת במסגרת חגיגות 80 שנה למשכן ההאמנות בעין חרוד, התערוכה תעסוק לבחון את נקודת המבט של משכן המוזיאון כאקטואלית ורלוונטית דרך יצירותיהם של 14 אמנים עכשווים, המוזיאון מהווה מוסד תרבותי, אמנותי חברתי אשר מתווה דרך ומעצב תודעה. ארבעה עשר האמנים עוסקים ביצירותיהם בנושא: "איכות המוזיאון" דרך מחקר והתבוננות במושא התערוכה הם מנסחים את עמדתם והצהרתם כאמנים. העבודות נחלקות בין חללי תצוגה וקירות אמן, חלקן הופקו במיוחד עבור התערוכה וחלקן הן שחזור מהעבר. העבודות עוסקות לעיתים בתולדותיו, מיקומו, יחסיו של המוזיאון עם קהילת הקיבוץ, אדריכלות המבנה ועוד.

מיתוך התערוכה – הדר גד

לאחר הפסקה קצרה נמשיך למוזיאון חיפה, אשר מציג אשכול תערוכות מגוון נפתח בתערוכה – "FAKE NEWS-FAKE TRUTH" – העוסקת בטשטוש הגבולות בין בדיון למציאות, העבודות מדגישות כי האמת הפכה להיות רק אופציה אחת מבין שלל נקודות המבט בעידן האינטרנטי, אמנים משתמשים באסטרטגיות של רמייה ובדיה תוך התערבות במציאות והתחזות. במסגרת התערוכה יוצגו 14 עבודות של האמן הבריטי דמיאן הירסט מתוך הפרויקט השאפתני "אוצרות הספינה הטרופה שלא תיאמן" (עבודות אילו הוצגו ב 2017 בוונציה) היצירות נוצרו תוך התייחסות לסיפור חפירות ארכיאולוגיות של ספינה טרופה עליה נמצאו יצירות אמנות ממגוון תרבותיות עתיקות דתיות מיתיות אשר נעשו גם בחומרים של זהב כסף יהלומים ואבנים יקרות (אגב בעניין החומרים זה לא FAKE).

 

נמשיך לתערוכת מחווה לוידיאו ZERO" " שיבוש מידע ו- OVERLOAD " באוצרותה של רויטל סילברמן גרין התערוכות עוקבות אחר עיסוקם הביקורתי של האמנים משנות ה70 ועד ימינו דרך אמצעי ההפצה מהדפוס המסורתי , הטלוויזיה ועד הרשתות החברתיות כיום. האמנים מצביעים על היחסיות של האמת המשודרת שמקורה בהטיות ובאינטרסים שונים תוך שימוש בדימוי המפתה, הסיפור המושך והאסתטיקה הבידורית. נמשיך לתערוכה "כוח אמת ופוסט אמת" (באוצרותה של אלפרן זרד) התערוכה תחקור את מערכי הכוח בחברה ביחס לאמת ושקר, נראה כיצד האמנים בוראים עולם חלופי כמקום מפלט ולעיתים מקצינים שקר על מנת לחשוף אותו.

אלון קדם מהתערוכה

הסיור בליווי מיניבוס שיצא מהסטודיו (רח' הסדנא 7 רעננה)

היציאה ב 8:30 - חזרה משוערת 17:30

עלות הסיור -260 ₪ (ניתן לשלם באשראי )

המחיר כולל עלות הדרכה במוזיאונים ומיניבוס בלבד -אינו כולל עלות כניסה למוזיאונים .

ההרשמה החלה – 0528656848

 

"קירות מדברים" מיתוך מיצב של רונית ברנגה